środa, 5 lutego 2014

O " Smaczku z Doliny Radomki" - przepysznym jabłkowym soku tłoczonym :)
O firmie:
Firma Gospodarstwo Sadownicze MB Monika Bankiewicz, to dziecko naszego, wielopokoleniowego Gospodarstwa Sadowniczego TB Tomasz Bankiewicz, którego początki sięgają czasów dwudziestolecia międzywojennego. Obecnie ja i mój mąż Tomasz Bankiewicz jesteśmy trzecim pokoleniem, które  kontynuuje tradycję rodzinną. Dziś nasze gospodarstwo ma 36 ha, z czego na około 24 ha  znajdują się owocujące jabłonie, natomiast na pozostałym areale są szkółki, lasy oraz ziemia do rekultywacji pod sad.   
Jesteśmy gospodarstwem produkującym jabłka deserowe, które w 90% sprzedajemy na eksport. Do produkcji naturalnie mętnych soków kierujemy pełnowartościowy odsort od jabłka deserowego. Do produkcji nie przeznaczamy owoców zbieranych 
z ziemi, ponieważ zniszczenie niektórych bakterii glebowych jest trudne w procesie tłoczenia soków.

Od producenta:
SMACZEK Z DOLINY RADOMKI - Nasz sok powstaje wyłącznie z jabłek deserowych. Do produkcji kierujemy odsort z owoców pierwszej klasy, posiadający niewielkie uszkodzenia, odpowiednią jędrność i smak. W żadnym wypadku do tłoczenia soków nie mogą być używane jabłka z wadami gnilnymi. 
W naszym gospodarstwie posiadamy kilkanaście odmian jabłek. 
Soki tłoczymy jednocześnie z dwóch lub trzech odmian jabłek deserowych. Nasz sok jest słodki, ponieważ zawiera naturalnie występujące cukry owocowe. Kolor soku i jego smak uzależniony jest również od doboru odmian jabłek.
Skład: 100 % soku jabłkowego ( 3 litry soku jabłkowego pozyskujemy z około 5 kg jabłek )


Opakowanie Bag-in-Box (z ang. Worek w Pudełku), jak sama nazwa wskazuje, składa się ze specjalnego worka wypełnionego sokiem, który następnie, wkładamy do pudełka chroniącego worek przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także ułatwiającego transport. Ten typ opakowania w Polsce jest jeszcze mało znany. Na zachodzie Europy natomiast zyskał sobie ogromną popularność ze względu na wiele zalet, jakie posiada. Pierwszą i najważniejszą jest niewątpliwie to, że po otwarciu zawartość worka nie styka się z powietrzem, ponieważ wylewany jest przez specjalny zawór dozujący, który uniemożliwia dostanie się powietrza do wnętrza opakowania.

VV miarę pobierania kolejnych porcji tak zapakowanego produktu worek kurczy się. Ten unikalny system chroni więc zawartość napoczętego już opakowania przed zepsuciem i sprawia, że długo zachowuje świeżość, wygląd i walory smakowe.Moja opinia:
Soki są przepyszne, nie zawierają żadnych sztucznych dodatków, ich mętność świadczy o tym że są w stu procentach naturalne. Opakowania są  wygodne typu Bag-in-Boxy kranik jest zabezpieczony plombą i przed pierwszym użyciem trzeba ją zerwać. Musi być on cały czas zalany sokiem, aby nie dochodziło powietrze wtedy soki  mogą stać po otwarciu  10 dni.  Są one naturalnie mętne, niskokaloryczne i są zdrowe dla naszego organizmu, mają bardzo ładny naturalny zapach.  Słodki smak to  naturalnie występujący w jabłkach cukier owocowy. Sok ten to idealne uzupełnienie  naturalnej, zdrowej diety.
 Idealny dla naszych dzieci, żeby uczyć ich zdrowych nawyków i zdrowego odżywiania. Moim szkrabom sok ten bardzo zasmakował, chcą jeszcze a niestety już wypiły wszystko, szkoda że u nas jest niedostępny.
Kolejnym plusem jest to że opakowania są ekologiczne, produkowane bez użycia toksycznych dodatków, można je zrecyklingować.
Z czystym sumieniem POLECAM !!! Wam te soki :) Soki można zakupić: Kowalanka, Orońsko, Przysucha, Radom, Skrzynno,Strzałków, Ślepowron, Wieniawa,

Ceny dotyczą sprzedaży za pomocą kuriera:
5 litrów – 19 zł
3 litry - 13 zł
butelka 250 ml-2 zł (15 szt.zgrzewka)
butelka 750 ml-4 zł (8 szt.zgrzewka)
Kurier 20 zł do 30 kg 

Wkrótce będzie uruchomiony sklep internetowy. 

Bardzo dziękuje Pani Monice za możliwość skosztowania  soku :)
17 komentarzy:

 1. Również będę testować, już nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jestem w trakcie testów właśnie ! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazdroszczę bo nam już się skończył :)

   Usuń
 3. Uwielbiam prawdzie soki naturalne bez chemii :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie są najlepsze i najzdrowsze :)

   Usuń
 4. Na pewno jest jest pyszny. Ja mam dwie jabłonki koło domu i ostatnio jabłka mogę jeść tylko w szarlotce. Na soki już patrzeć nie mogę;) Tak to jest jak ma się czegoś nadmiar;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszą smakować przepysznie uwielbiam takie soki.

  OdpowiedzUsuń
 6. uwielbiam naturalne soki jabłkowe, są dość drogie ale smak jest wyjątkowy, w carrefour widziałam taki sam kartonik za 26 zł. ale nie wiem jaka to była pojemność chyba 2 litry . a może też 3.

  OdpowiedzUsuń