środa, 19 lutego 2014

NIKWAX Impregnat do Nubuku i Zamszu i wiosenne błoto nam nie straszne :)
O firmie Nikwax
Nikwax Waterproofing jest liderem w skali światowej. Tworzy i produkuje najlepsze środki impregnacyjne i czyszczące do całej twojej odzieży wierzchniej, obuwia i sprzętu turystycznego. Produkty z linii Nikwax na bazie wody posiadają wyższe stężenia związków impregnujących niż aerozole; są do 5 razy bardziej stężone. Środki firmy Nikwax nie wymagają ciepła by uaktywnić impregnację w przeciwieństwie do produktów na bazie fluorowęglanów, w związku z tym są skuteczne nawet w przypadku, gdy nie można suszyć odzieży w suszarce bębnowej. Przedłużają żywotność sprzętu i czynią go nieprzemakalnym na długi czas przez co zapewniają komfort podczas opadów deszczu i śniegu.

Impregnat NIKWAX NUBUK & WELUR jest bardzo skutecznym środkiem do impregnacji obuwia wykonanego ze skóry Nubukowej i Welurowej. Skutecznie przywraca właściwości wodoodporne butów, a jednocześnie zapewniający im dodatkową warstwę ochronną przed brudem i ułatwia czyszczenie. Bez obaw można stosować środek przy impregnacji obuwia z membranami oddychającymi np. Gore-Tex czy eVENT. Impregnat Nikwax przeszedł chrzest bojowy ze skórzanymi butami zimowymi mojego synka, jestem bardzo mile zaskoczona działaniem tego środka do impregnacji.

 Pokażę Wam krok po kroku działanie impregnatu.

Najpierw synek szalał na dworzu, a wiadomo że teraz wszędzie dużo błota i wody, jego buty po przyjściu do domu wyglądały tak:
Buty wyczyściłam wilgotną szczoteczką:Jak troszkę przeschły spryskałam prawy but impregnatem, a lewy pozostawiłam bez niczego.


Wytarłam nadmiar impregnatu i przeszłam do testu:Polałam obydwa buty wodą, ten bez impregnatu nasiąkł wodą a po tym zaimpregnowanym woda swobodnie spływała. Po teście zaimpregnowałam drugi but, teraz synek będzie mógł szaleć po wiosennym błocie :)

Bardzo jestem zadowolona z tego środka, zaimpregnowałam inne nasze buty, pielęgnacja butów jest bardzo ważna nadaje obuwiu właściwości wodoodporne, zachowuje właściwości oddychające butów wyposażonych membranami “oddychającymi”, ułatwia czyszczenie butów znacznie przedłuża żywotność obuwia. Z czystym sumieniem mogę polecić Wam ten Impregnat, jak i inne produkty NIKWAX, niektóre z nich nadal testuję, recenzje wkrótce :)

20 komentarzy:

 1. ojej ale różnica. takie porównanie przekonało mnie do impregnatów.

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny produkt z tego co czytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę świetne :) Można polecić ich produkty każdemu. Testowałem inne środki do czyszczenia i impregnacji butów od Nikwax i spisały się świetnie :) Kałuża nie jest już przeszkodą :D

  OdpowiedzUsuń
 4. O widzę że warto w niego zainwestować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo przydatny jest taki produkt:)

  OdpowiedzUsuń
 6. O tak przy dziecku świetny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy dzieciach szczególnie, ich każda kałuża korci :) Zresztą my też byliśmy tacy sami ;)

   Usuń
 7. Przydałby mi się, ja mam tylko Nikwax do skóry licowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja do skóry licowej właśnie testuję :)

   Usuń