sobota, 30 listopada 2013

Przesyłka i opis miasta:)

 Krotoszyn położony jest w południowej części województwa wielkopolskiego, na granicy dwóch ważnych regionów gospodarczych: Wielkopolski i Dolnego Śląska.

Krzyżują się tutaj dwa równorzędne szlaki komunikacji kolejowej i drogowej. Pierwszy z nich biegnie z północy na południe (Gniezno - Wrocław), drugi ze wschodu na zachód (Łódź - Zielona Góra). Gmina ma charakter rolniczo-przemysłowy.
 
Warto urządzić sobie spacer po  Krotoszynie i przyjrzeć się  rynkowi  z neorenesansowym ratuszem, odwiedzić późnorenesansowy kościół Św. Jana Chrzciciela czy  potrynitarski barokowy kościół p.w. św. Piotra i Pawła wraz z budynkiem poklasztornym - dziś zajmowanym przez Muzeum Regionalne. Spacerując po parku miejskim dotrzemy do barokowego Pałacu Gałeckich, z którego wiedzie prosta lipowa aleja do klasycystycznego kościoła  pw. Św. Andrzeja Boboli. W samym Krotoszynie mamy też dwie drewniane świątynie - Marii Magdaleny, św. Fabiana i Sebastiana.  

Postanowiłam trochę opisać miejsca skąd dostaję foldery, wcześniej trochę mi brakowało na to czasu. Piszę do różnych instytucji i urzędów bo zbieram foldery i przewodniki, interesuję się turystyką a w Polsce mamy tyle pięknych zakątków :)
No więc tą przesyłkę z ciekawymi folderami i pocztówkami otrzymałam od Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, pisałam na adres: um@krotoszyn.pl .


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz