czwartek, 20 marca 2014

Oszustom STOP- czyli jak zablokować strony które kopiują nasze posty !!!


Ostatnio wiele blogerów dowiedziało się o bezprawnym kopiowaniu swoich postów, wiele jeszcze nawet o tym nie wie, okazuje się że tych stron jest całe mnóstwo. A my blogerzy jesteśmy tego nie świadomi.
A po co to robią? Jaki mają w tym cel? Kopiują bezmyśnie całe posty, podpisane zdjęcia, a nawet urwane fragmenty postów?
Ostatnio każdą wolną chwilę spdziłam na poszukiwaniu informacji na ten temat, udało mi się znaleźć kilka odpowiedzi, ale dopiero właścicielka bloga http://karminoweusta.blogspot.com/  pomogła mi to zrozumieć. Dziękuję Ci za to i za pomoc.

Wszystkie te strony które ja odkryłam są na Hosting.cba.pl i jeśli zauważycie że jakaś strona z tamtąd kopiuje Wasze posty to zgłoście to tutaj

 http://www.cba.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=5986&sid=2e224af9fd8ca06ae56421d95809ca95&start=1275

Ja zglosiłam i stronę która kopiowała moje posty  usunęli.


Można też powklejać linki do skradzionych Wam treści w formularz Google. https://support.google.com/legal/troubleshooter/1114905?rd=2 oni mogą to rozpatrywać  długo, ale w końcu powinni wyrzucić  z wyszukiwarki.


Czego się dowiedziałam o tych stronach są to wiadomości głównie o Magdy.


Te strony mają za zadanie wypozycjonować się nawzajem.  Jak strona będzie miała wysoki Page Rank (jakość strony wykorzystywany przez google), Ranking Alexa (Ranking pokazujący ruch na stronach internetowych, często interpretowany jako popularność strony w internecie) i dobre statystyki, zyska wielu reklamodawców, bo reklamodawcy to sprawdzają. Strony oszustów można  zglosić Google za nieuczciwe pozycjonowanie i wtedy wyrzucą ich z przeglądarki.

Na nasze szczęście Google też czasem wysyła boty.


Boty odnajdują daną witrynę przeprowadzają analizę jej zawartości (treść i jej wartość, tematyka, etc.). Na tej podstawie dokonują odpowiedniej klasyfikacji i (umieszczenia w indeksie wyszukiwarki).  Po analizie także innych czynników, takich jak np. ilość i jakość odnośników prowadzących do serwisu, dochodzi do ustalenia pozycji strony w rankingu wyszukiwarki. Boty nie indeksują powielonych stron.


Jeśli macie na blogu link do złodziei, to wejdźcie w tę notkę w wersji html i przed linkiem dajcie  nofollow, Przykładhttp://darmoweprobki24.com  zapisujesz jako <a rel="nofollow" href="http://darmoweprobki24.com/">http://darmoweprobki24.com </a> Inaczej przekazujesz część wartości swojej strony tym złodziejom. Zwiększasz ich page rank i tym samym zwiększasz szansę na wpływy z reklam.


A tak po zatym to blogerzy powinni być czujni, sama blokada kopiowania, blokada prawego przycisku myszy nie wystarczy,  wszystko można ominąć. 


Jeśli wiecie coś jeszcze na ten temat to piszcie w komentarzach.

9 komentarzy:

 1. Dobry wpis! warto wiedzieć co robić. A Ci co kradną posty są nienormalni.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też uważam że powinni zniknąć z blogosfery i w ogóle powinno im się odciąć dostęp do internetu.

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo przydatny post, dobrze, że jest sposób na takich ludzi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lena bardzo Ci dziękuję za podesłanie mi tego linku do forum :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja dziękuję Ci za podesłanie mi stronki z kopimi moich postów, razem można zdziałać więcej, trzeba sobie pomagać :)

   Usuń
 5. Bardzo ciekawy post. Dziękuje za tak cenne informacje!

  OdpowiedzUsuń
 6. Po raz kolejny nie rozumiem po co ktoś to robi?! Dzieki za info :)

  OdpowiedzUsuń